Grzyby. I ich potężna moc lecznicza

Grzyby

Czujesz się niepewnie w kwestii grzybów? Nie martw się - tutaj w Naturecan, zamierzamy wziąć głębokie nurkowanie we wszystkich rzeczach związanych z grzybami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat 5 grzybów, które potencjalnie mogą wspierać Twoje ogólne zdrowie.

Kultury Wschodu wykorzystują grzyby od tysięcy lat, a w ostatnich czasach ten naturalny suplement zyskał większą popularność. Grzyby te można znaleźć w różnych formach, nawet latte grzybowe!

Potencjalne korzyści z naszych 5 grzybów - co sugerują badania.

1. Soplówka Jeżowata: Grzyb funkcjonalny - owocniki zawierają substancje nootropowe, odpowiednio erinacyny i hericenony. Badania wykazały, że Lion's Mane ma potencjalne korzyści, które zostały zbadane pod kątem ich ochronnego i odbudowującego wpływu na mózg i tkankę nerwową. (1, 2)

Grzyby Soplówka Jeżowata

2. Chaga: Chaga to potężny składnik. Inonotus obliquus lub chaga rośnie na brzozach na całej półkuli północnej. Ma jeden z najwyższych poziomów antyoksydantów, które potencjalnie mogą pomóc organizmowi w walce z wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym. Korzyści z grzybów chaga polegają na ich zdolnościach adaptogennych i antyoksydacyjnych (7, 8).

Chaga grzyb

3. żagwica listkowata: Powszechnie nazywany "królem grzybów", Grifola frondosa lub maitake, jest jadalnym grzybem pochodzącym z Ameryki Północnej, Europy i Azji. Jego drzewny smak i charakterystyczny aromat sprawiają, że jest on mile widziany jako dodatek do ciepłych, ziemistych przepisów.

Grzyb

4. Trzęsak morszczynowaty: Historycznie, w Chinach, grzyb Tremella jest uważany za "Fontannę Młodości". Ostatnie badania wykazały, że grzyby tremella mają działanie neuroprotekcyjne. (4)

Grzyb

5. Shiitake grzyb: Grzyby te mają wysoką zawartość witamin z grupy B i służą jako źródło pokarmowe witaminy D. Shiitake są bogate w polisacharydy, takie jak lentinany i inne beta-glukany, przy czym badania wskazują, że związki te mogą potencjalnie chronić przed uszkodzeniem komórek i wspomagać Twój układ odpornościowy. (5)

Grzyb

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, przyjmowanie naszych tabletek z grzybów w Naturecan może wspomóc Twoje ogólne samopoczucie w tym sezonie. Każdy z 5 grzybów ma swoje potencjalne korzyści poparte badaniami klinicznymi.

Chcesz uzupełnić swoje zapasy suplementów na nowy sezon? Dzięki naszej kolekcji tabletek i kapsułek w Naturecan masz wszystko pod kontrolą. Od hydrolizowanego kolagenu po aktywną kurkuminę i wszystko pomiędzy; mamy szeroki wybór witamin i minerałów, aby wspierać Cię, niezależnie od Twoich potrzeb.